רוצים לקבל ממני עדכונים על סדנאות, מתכונים ומאמרים חדשים?
שם:
דוא"ל:
כשהם שוקעים לתוך כבדות וחוסר מעש הם משמינים רק מלהסתכל על אוכל ומתקשים מאוד להוריד במשקל. כשהם לא במצב קיצוני של עודף משקל – הם לרוב בריאים ויש להם חיסוניות גבוהה

טיפוסי קאפה (kapha)

 יסודות: מים ואדמה

 

טיפוסי קאפה הם אנשים יציבים וחזקים, גופנית ונפשית. יש להם נטייה להיות "כבדים" ואיטיים בהתנהלותם ולרוב יהיה קשה לעצבן אותם ולהפר את שלוותם. הם אוהבים מאוד לאכול (בעיקר פחמימות) והם בעלי נטייה להשמנה. העיכול שלהם איטי אך יציב.

 

כשהם לא מתעצלים ועוסקים בפעילות גופנית הם יכולים להיות אתלטים מצוינים. כשהם שוקעים לתוך כבדות וחוסר מעש הם משמינים רק מלהסתכל על אוכל ומתקשים מאוד להוריד במשקל. כשהם לא במצב קיצוני של עודף משקל – הם לרוב בריאים ויש להם חיסוניות גבוהה. אין להם את הרעב שטיפוסי פיטה חשים אבל הם בהחלט יכולים להיקשר לאוכל ולמצוא בו משען נפשי ורגשי. השינה שלהם טובה והם בעלי נטייה לישון יותר מהנדרש. טיפוסי קאפה לרוב לא אוהבים פעילות גופנית והם מאוד אוהבים להתבטל ולא לעשות דבר אבל כשהם כבר מתחילים בפעילות פיזית כלשהי, הם רווים מכך נחת גדולה.

 

כשהם מאוזנים, בשל החיבור החזק שלהם לאדמה, יש להם עוצמה רבה מאוד ויכולת מנהיגות. הם יציבים נפשית, בעלי אמונה חזקה ויכולת גבוהה לחוש אהבה וחמלה. יש להם זיכרון טוב, קול מתוק, תווים עגולים ורכים, עיניים טובות ויכולת להשרות ביטחון על הסובבים אותם. הם אוהבים לאגור כסף וחפצים ובמצב לא מאוזן יכולים להיות חמדניים ולהיקשר יתר על המידה לחפצים או לאנשים.

 

האיכויות הבולטות של קאפה הן קור, לחות, דביקות, סטאטיות, שמנוניות ואיטיות, ועל כן אורח החיים והתזונה שלהם צריכים להכיל את התכונות הנוגדות. טיפוסי קאפה חייבים לעסוק בפעילות גופנית, למרות אי חיבתם לעניין, לצמצם את שעות השינה שלהם ל-6-7 שעות בלילה ולהקפיד על תזונה נוגדת קאפה. צום הוא טיפול מצוין להורדת קאפה. טיפוסי קאפה יכולים לעשות צום מלא/חלקי אחת לשבוע והם יפיקו מכך תועלת רבה. 

חישבו על מים ואדמה – המרקם המתקבל הוא של בוץ. זוהי המהות של הקאפה. ועל כן תזונה נוגדת קאפה צריכה להיות יבשה, חריפה, לא שמנונית, לא נוזלית. נזיד שמנוני ומהביל, גלידות, יוגורט, דייסות ועוגות גבינה למשל הם מזונות שמעלים קאפה.

 

קאפה חזקה במיוחד בחורף ובאביב ולכן צריך לשמור על דיאטת אנטי קאפה בזמנים אלה ביתר שאת. הטעמים שמגבירים קאפה הם מתוק, מלוח וחמוץ. הטעמים שמורידים קאפה ומאזנים אותה הם חריף, מר ומצמת.

מזג האוויר האידיאלי עבור טיפוסי קאפה הוא מזג אוויר מדברי: חם ויבש. טיפוסי קאפה יסתדרו מצוין עם בני זוג מטיפוס פיטה או ואטה. מומלץ להם לא לבלות זמן במטבח ולתת לבני זוגם לבשל עבורם. יחד עם בן זוג ואטה, באקלים מדברי חם ויבש, הם יכולים לחיות חיים מאוזנים להפליא.

 

 

הנחיות כלליות להורדת קאפה

  • הקפידו על פעילות גופנית מדי יום, אפילו קצרה. לכו ברגל או רכבו על אופניים במקום לנסוע ברכב.
  •  גוונו את שגרת היום שלכם.
  •  הימנעו בכל מחיר משנת צהריים. ובייחוד  לאחר אוכל!
  •  צמצמו את שעות השינה שלכם. 6-7 שעות מספיקות בהחלט.
  •  הימנעו משימוש בבשמים (או שמנים) מתוקים  וכבדים כמו יסמין, ורדים או סנדלווד והעדיפו בשמים חריפים ומעוררים. המועדפים: מור  (myrre), מושק, אקליפטוס, קאמפור וקינמון.
  •  סאונה יבשה מומלצת מאוד לטיפוסי קאפה.
  •  הימנעו ממזון ומשקאות קפואים.
  •  הימנעו מאכילת מוצרי חלב ומזון שומני משמכביד על מערכת העיכול ואכלו מזון יבש וקל לעיכול.
  •  אכלו מעט. לעיסה איטית תסייע לכם בכך.
  •  
share